Co s sebou do aquaparku? Seznam do bazénu

 

Plavkyně v růžových plavkách si nasazuje modrou plaveckou čepici.


Plavání je nejen skvělý způsob, jak se udržet v kondici, ale také způsob, jak podpořit sebepřijetí a pozitivní vztah k tělu. Ať už trénujete v bazénu, nebo si jen užívat den s přáteli, správné plavecké vybavení může zvýšit jak výkonnost tak i zábavu. Nevíte, co si vzít s sebou do bazénu? Nebojte, sestavili jsme pro Vás ideální kontrolní seznam a praktické tipy pro výběr ideálního plaveckého vybavení.

 

Must-haves, které by v bazénu neměli chybět:

 • Stylové plavky
 • Plavecké brýle
 • Plavecká čepice
 • Plavecké pantofle/ žabky
 • Pití
 • Ručník
 • Osobní kosmetika
 • Visací zámek
 • Doplňkové vybavení na trénink

Stylové plavky jsou základ

Výběr plavek je prvním krokem k tomu, abyste se ve vodě cítili pohodlně a sebevědomě. Hledejte materiály, které jsou nejen pohodlné na nošení, ale také odolávají chlóru. Je klíčové najít styl, který lichotí vašemu typu postavy a umožňuje Vám volný pohyb. Experimentujte s různými střihy a najděte ten, který Vám nejlépe vyhovuje a dodává Vám největší jistotu. 

Bikiny

Bikiny nabízejí neuvěřitelnou škálu střihů, které umožňují každé ženě zdůraznit její individuální krásu a sílu. Pro každou postavu existuje ten správný bikiny: od bikin s vysokým pasem, které poskytují skvělou oporu a zakrývají bříško, až po sportovní střihy, které nabízejí optimální oporu při každém plaveckém pohybu. Každá varianta má své kouzlo a nabízí různé výhody podle toho, zda chcete větší oporu, nebo chcete minimalizovat vrásky po opalování. Chcete se o jednotlivých typech bikin dozvědět více? Pak si přečtěte našeho průvodce bikinami, kde najdete veškeré informace o různých střizích bikin. 

→ Pokud chodíte pravidelně plavat a dáváte přednost sportovním bikinám, pak se podívejte na naše sportovní surfové bikiny.

Plavky

Jednodílné plavky jsou ideální volbou pro plavkyně, které hledají bezproblémovou kombinaci stylu, pohodlí a funkčnosti. Nejenže lichotí siluetě těla, ale také zajišťují, že při potápění, skocích nebo rychlém plavání zůstane vše na svém místě. 

Moderní jednodílné plavky jsou k dispozici v různých provedeních - od plavek se zavazováním až po vykrojené nebo plně zakrývající styly. Další výhodou je větší plocha látky, která nabízí více prostoru pro kreativní vzory, barvy a detaily. Jednodílné plavky jsou proto nejen praktickou, ale i stylovou volbou, která zdůrazňuje sebevědomí a ženskou sílu.

Plavte vždy s brýlemi

Co si ještě vzít s sebou do aquaparku? Dobré plavecké brýle jsou nezbytné, abyste pod vodou dobře viděly a chránily si oči. Hledejte modely s ochranou proti UV záření a podle prostředí, ve kterém plavete, volte čirá nebo tónovaná skla. Dobře padnoucí brýle zabraňují vniknutí vody a umožňují vám plně se soustředit na techniku plavání

Tip: Plavecké brýle si nasaďte ihned po vstupu do bazénu. Máte tak možnost zvyknout si na pocit z jejich nošení ještě před zahájením plaveckého tréninku.

Nezapomeňte na plaveckou čepici!

Plavecké čepice jsou nejen funkční tím, že snižují odpor vzduchu a chrání vaše vlasy před chlorem, ale mohou být i módním doplňkem. Vyberte si čepici, která odpovídá vaší osobnosti, ať už v zářivé barvě nebo s jedinečným vzorem. 

Tip: Čepici nasazujete správně: až do středu čela, ne jen k linii vlasů, a dobře ji přetáhněte přes obě uši. Pro ženy s dlouhými vlasy jsou nyní v prodeji plavecké čepice s rozšířeným tvarem.

Sportovní plavkyně v plavkách si nasazuje bílou plaveckou čepici s růžovými pruhy.

Plavecké pantofle nebo žabky

Nutnost pro každou návštěvu bazénu. Nejenže jsou praktické a zajišťují bezpečný úchop na okraji bazénu, ale pomáhají také s hygienou. Chrání Vaše nohy před přímým kontaktem s podlahou ve sprchách a šatnách. Pantofle jsou osvědčenou klasikou, která se za léta své existence prosadila.

Na co ještě nezapomenout…

Zde je několik dalších nezbytností, které byste si měli přibalit do plavecké tašky, abyste si koupání zpříjemnily.

 • Pití: I když si to při plavání hned neuvědomíte, Vaše tělo se během plavání dehydratuje. Proto je důležité pravidelně pít, abyste dorovnaly hladinu tekutin. Vždy si přibalte láhev s vodou a využijte příležitosti napít se před a po plavání, abyste předešly dehydrataci.
 • Ručník nebo župan: I když některé bazény poskytují ručníky, je běžné, že si musíte přinést vlastní. Příjemný župan může být obzvláště užitečný, pokud se chcete po plavání zahřát nebo prostě jen potřebujete pohodlné zakrytí na cestu mezi bazénem a šatnou.
 • Výrobky pro péči: Chlorovaná voda může poškodit Vaši pokožku a vlasy. Nezapomeňte proto na šampon, kondicionér a sprchový gel. Pro další péči po plavání doporučujeme hydratační krém, tělové mléko a výživné vlasové sérum, které kompenzují vysušení kůže způsobené chlorem. V létě je ve venkovním bazénu nezbytný opalovací krém!
 • Visací zámek: Mnoho bazénů nabízí uzamykatelné skříňky, ale ne vždy se zámkem. Přinesení vlastního visacího zámku vám zajistí bezpečnost a klid při pobytu ve vodě. Předem si zjistěte, jaký typ skříněk se na bazénu nachází, abyste si mohly přibalit správný zámek.
 • Doplňky pro plavecký trénink: Co dalšího si vzít s sebou do bazénu? Tréninkové pomůcky, jako jsou pull buy, kickboardy a ploutve, Vám mohou pomoci zlepšit techniku a trénovat konkrétní svalové skupiny. A pro ty, kteří rádi sledují své pokroky, jsou plavecké hodinky skvělým způsobem, jak měřit své výkony a stanovovat si cíle.


Než se tedy vydáte plavat, ujistěte se, že máte vodotěsnou tašku na mokré vybavení. Nezapomeňte si přibalit prostředky osobní hygieny do sprchy po plavání a výživnou svačinu na doplnění energetických zásob po tréninku. Nevíte, která svačina je vhodná pro plavecký trénink? Odpověď najdete v našem článku o sportu a výživě.

Důležité upozornění: Pečujte o své plavky!

Správná péče je nezbytná, aby Vám plavecká výbava dlouho vydržela. Po každém použití plavky opláchněte čistou vodou a skladujte je na suchém místě, abyste je ochránily před poškozením. Připravili jsme pro Vás kompletního průvodce péčí o plavky, ve kterém najdete všechny potřebné informace o tom, jak správně prát plavky.

Závěr

Plavání je obohacující zážitek pro tělo i mysl. Se správným vybavením se tento zážitek stává ještě příjemnějším a efektivnějším. Od stylových plavek a praktických plaveckých brýlí až po základní potřeby, jako jsou žabky a ručník - náš seznam vybavení na koupaliště Vám ukázal, co pro den strávený v bazénu nezbytně potřebujete. Ponořte se do světa plavání a užijte si každý okamžik ve vodě - máte vše, co potřebujete k úspěchu!

Komentáře

Komentáře musejí být schválené před zveřejněním.

Your Top size is

Your Bottom size is

Your Onesies size is