Koupání při menstruaci: Vše co byste měly vědět!

Položili jste si někdy otázku: Můžu se koupat když mám menstruaci? Máme pro Vás dobré zprávy: Koupání s menstruací v podstatě není žádný problém. Díky moderním hygienickým pomůckám se prakticky nemůže nic stát. Existuje pouze několik situací, kdy je lepší se plavání vyhnout. Více informací se dozvíte zde.

Žena ve sportovních plavkách v bazénu

Koupání s tamponem a jak se koupat při menstruaci bez tamponu

Pokud si chcete jít zaplavat během menstruace, máte hned několik možností, jak zajistit ochranu před výtokem: 

  • Tampony zachytí menstruační krev dříve, než stihne vytéct do vody. Ptáte se, jak dlouho se můžu koupat s tamponem? Doporučujeme si však tampon vyměnit ihned po plavání, aby jste předešly případnému zachycení nechtěných bakterií a zárodků.
  • Menstruační kalíšek je plastový pohárek, který zachycuje menstruační krev. Menstruační kalíšek lze nosit až 12 hodin a po řádném vyčištění jej lze používat opakovaně, což z něj činí ekologicky šetrnou alternativu. Vyhnete se tak milionům jednorázových hygienických potřeb. Menstruační kalíšky mají také výhodu, že se do nich nedostane voda, čímž je možné předejít možným infekcím. 

Výhodou plavání je, že tlak vody okamžitě zpomalí menstruační výtok nebo ho dokonce zcela zastaví.

Nechcete si plavání během menstruace nechat ujít? Podívejte se na naše jednodílné plavky, které vám zajistí pohodlí a ochranu v každé fázi cyklu. 

Tampon do bazénu nebo menstruační kalíšek zcela zabraňují úniku menstruační krve. Pokud však preferujete koupání při menstruaci bez tamponu, vězte, že vložky mají naopak tendenci rychle nasáknout vodu, takže Vás před únikem již nemohou chránit. Proto se při plavání raději vyhněte používání menstruačních vložek a neváhejte vyzkoušet i jiné alternativy.

Tip: Mírně vykrojený spodní díl plavek je v období menstruace ideální volba. Při plavání se budete cítit pohodlněji, ale hlavně bezpečněji.

Myslete na to: Praní bikin po plavání s menstruací je obzvlášť důležité, protože pomáhá odstranit případné úniky menstruace a některé chemikálie nebo sůl a písek. Vše o tom, jak správně prát plavky najdete u nás. 

PMS, menstruační bolesti a nepříjemné pocity 

Plavání je skvělá věc, ale mnoho žen si během periody stěžuje na menstruační bolesti a nepříjemné pocity. Je lepší se tedy plavání úplně vyhnout?

Ve skutečnosti může mít plavání, díky jemným pohybům ve vodě, uklidňující účinek na menstruační křeče. Studie prokázaly, že plavání dlouhodobě zlepšuje PMS (premenstruační syndrom) nebo mu dokonce zcela předchází. A s čím Vám může plavání ještě během periody pomoci?

Například s Vaším sebevědomím! Po každém plavání se budete cítit lehčí, zdravější a sebevědomější. Pokud tedy máte v souvislosti s PMS pochybnosti o svém zdraví či zevnějšku, zvažte návštěvu bazénu. Jsou-li ale Vaše menstruační křeče příliš silné, bude lepší návštěvu koupaliště nebo bazénu odložit na jindy.

Namísto toho můžete doma například provádět lehké protahovací nebo jóga cviky, které stimulují krevní oběh a mají na tělo uvolňující účinek. Pro pohodlné oblečení neváhejte navštívit naši sekci stylového sportovního oblečení!

Menstruace a bazén - Jak je to se zánětem močového měchýře a s rizikem infekce?

Některé ženy se obávají, že při plavání dostanou vaginální infekci nebo infekci močového měchýře. Můžu se koupat při menstruaci, aniž bych si chytila infekci? Pokud chodíte plavat do chlorované nebo slané vody, je riziko infekce velmi nízké. Některé ženy však na chlor reagují citlivěji než jiné. Proto se pro jistotu ihned po plavání osprchujte a vodu z bazénu ze sebe opláchněte. Pamatujte však, že ve stojatých vodách, jako jsou lomové rybníky, může být riziko infekce mnohem vyšší.

Pokud již máte vaginální infekci nebo infekci močového měchýře, je vhodné návštěvu bazénu raději odložit. Infekce v kombinaci s menstruací a bazénem mohou totiž někdy snadno vést k mnoha komplikacím. V případě, že je Váš organismus již oslaben infekcí nebo zánětem, bakterie a zárodky to budou mít o to snazší. Vaginální infekce se může značně zhoršit, protože by chlorovaná voda mohla pochvu ještě více podráždit. Dále může vést k podchlazení, což zase vede k možné infekci močového měchýře.

Pokud však vezmete v úvahu několik těchto bodů, nic Vám nebude stát v cestě  zábavného plavání a koupání!

Komentáře

Komentáře musejí být schválené před zveřejněním.

Your Top size is

Your Bottom size is

Your Onesies size is